Як правильно зберігати зимові шини, щоб не витрачати гроші

Автор: Максимов Віталій

В Україні вже настав час міняти шини. Автомобілісти встановлюють на автомобілі літні шини, а зимову гуму відправляють на зберігання. Сьогодні ми розповімо про те, як правильно зберігати шини, щоб восени чи навесні не довелося купувати новий комплект.

Як правильно зберігати зимові шини, щоб не витрачати гроші - today.ua

Існує два варіанти зберігання літніх та зимових шин. Перший варіант – заплатити за зберігання гуми на якомусь складі великого шиномонтажного центру або складі тимчасового зберігання. Другий варіант – зберігати шини самостійно (наприклад, у гаражі, у сараї на дачі, або на балконі).

Склад тимчасового зберігання шин може бути гарним варіантом, якщо в сім'ї кілька автомобілів, а місця в гаражі або на дачі немає. Це навіть дешевше, ніж зберігати шини на складі шиномонтажного центру.

Але немає гарантії, що шини на складі шиномонтажного центру або на складі тимчасового зберігання зберігатимуться за правилами. Це недолік такого способу зберігання.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Зберігати покришки у своєму гаражі дешевше. Але в цьому випадку потрібно самому вміти міняти колеса. Інакше щоразу доведеться везти змінний комплект до шиномонтажу. Для самостійної заміни коліс потрібен підкатний домкрат (штатним міняти колеса не дуже зручно), балонний ключ та портативний компресор.

Зберігання шин допускається за великого діапазону температур: від морозу мінус 30 °С до спеки плюс 35 °С. При зберіганні безкамерних шин повинні бути забезпечені умови, що унеможливлюють деформацію бортів і бічних стінок. Шини повинні зберігатися щонайменше за метр від приладів опалення.

Що станеться із шинами, якщо порушити правила зберігання?

У цьому випадку, перше - порушиться геометрія каркаса (шина може стати "овальною", "плоскою", тобто втратить форму). Друге – розпочнеться корозія металевих дротів каркасу. Третє – станеться передчасне старіння гуми (через ультрафіолет, через надто високу чи надто низьку температуру).

Як правильно зберігати зимові шини, щоб не витрачати гроші

Внаслідок неправильного зберігання шини втрачають свої характеристики. Іноді це одразу помітно під час огляду, який проводиться перед тим, як встановити їх на автомобіль. Іноді проблема проявляється поступово, як у випадку з корозією та втратою робочих характеристик. І це може дорого коштувати автомобілісту, оскільки збільшує ризик ДТП.

Способи зберігання шин без дисків та з дисками

Шини без дисків не можна підвішувати, інакше вони деформуються. Їх потрібно скласти штабелем один на одного, але не вище чотирьох штук (знову ж таки через загрозу деформації). Можна поставити шини вертикально одна поряд з іншою. Досвідчені водії регулярно, раз на місяць, провертають покришки, які вони зберігають, щоб не було деформації.

Якщо ви зберігаєте покришки на балконі, то їх потрібно обов'язково захистити від ультрафіолету. Упакуйте гуму в спеціальні чохли, поліетиленові пакети (має бути щілина для повітря) або накрийте водонепроникною тканиною.

Шини з дисками краще зберігати в підвішеному стані, але їх також можна складати в стопку. Їх також можна запакувати в чохли, мішки, поліетиленові пакети, залишивши щілину для вентиляції. При цьому в таких шинах під час зберігання має бути не дуже низький тиск (приблизно 2,2 бара).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перед тим, як відправити покришки на зберігання, не забудьте помити їх і почистити, а потім висушити. Якщо гума волога, то її відправляти на зберігання не можна.

Раніше стало відомо, що в Україні водіїв за літні шини взимку штрафуватимуть на 8500 грн.