Today.ua

ДБР викрила масштабну схему продажу підробленого бензину в Україні

На Миколаївщині правоохоронці виявили та припинили діяльність мережі АЗС, яка продавала підробне паливо. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань України.

За даними досудового слідства, ця мережа АЗС продавала підробне паливо у 2022-2023 роках. Правоохоронці закрили 8 заправок, де виявили підроблений бензин. Із них 4 заправки не мали дозвільних документів на продаж палива, тобто вони були нелегальними. Вони не сплачували податки й обов'язкові платежі до державних та комунальних організацій.

Слід зазначити, що паливо, яке продавалося на цих заправках, не відповідало стандартам України. Його, мабуть, продавали за ціною, нижчою від ринкової і тому покупці завжди знаходилися.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили близько 100 000 тонн палива. Його відправили на експертизу. Орієнтовна вартість цього палива становить мільйони гривень. Також правоохоронці вилучили документацію, що підтверджує протиправну діяльність.

За даними фактами слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем з тяжкими наслідками) та ч. 1 ст. 204 (Виготовлення, зберігання, збут чи перевезення підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 6 років ув'язнення.

Оскільки кримінальне провадження відкрито також за ст. 364 КК України, то можна стверджувати, що у цій злочинній схемі з продажу підробленого палива взяв участь представник (або представники) влади, чиновник (або чиновники).

Прес-служба ДБР не розповіла, скільки людей займалися цією злочинною діяльністю та хто організував продаж підробленого палива через мережу АЗС. Але слідство зараз перевіряє можливу причетність до злочину працівників Головного управління Державної податкової служби Миколаївської області.

Наразі досудове слідство триває. Встановлюються всі особи, які причетні до цього злочину. Також з'ясовується походження підробленого палива.

До речі, щодо палива. Якщо експертиза встановить, що його можна використати у Збройних силах України, то його за рішенням суду планують передати військовим. Адже для військової техніки вимоги щодо якості палива трохи інші, ніж для легкових автомобілів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні останнім часом побільшало підпільних АЗС. Про це повідомив голова Нафтогазової асоціації України Юрій Кучабський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ