В Україні деяких власників євроблях, які вирішили скористатися пільговим періодом оформлення, після розмитнення чекає дуже неприємний сюрприз. У них забирають машини, а по відношенню до них заводять кримінальні справи. Про це розповів юрист громадської організації "АвтоЄвроСила" Іван Казачук, передає UBR.ua.
У чому причина таких жорстких заходів? Справа в тому, що під час постановки автомобіля на облік і в ході проходження експертної перевірки в МРЕВ на кузові знаходять пошкодження або взагалі не виявляють VIN-коду.
В цьому випадку потрібно в судовому порядку доводити свою невинність. Але юристи кажуть, що це зробити дуже важко. В результаті автомобіль конфіскують, а гроші, сплачені раніше за розмитнення, не повертають.
Експерти рекомендують ще до зняття автомобіля з обліку перевірити VIN-номера. Увагу потрібно звернути на те, чи всі є цифри і букви, чи відповідають вони техпаспорту, чи немає корозії або слідів стороннього втручання.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У деяких випадках можна очистити номер за допомогою хімічних реагентів. Найкраще, якщо це зробить фахівець. Якщо номер пошкоджений в результаті природних причин, то потрібно зробити експертний висновок. Потім уповноважені організації цей VIN-номер дублюють на іншому місці кузова, а в реєстраційних документах робиться відповідна позначка.
Якщо з'ясується, що VIN-код підроблений, то потрібно буде в суді довести, що автомобіль вже купили в такому стані.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні оприлюднили VIN-коди, спростивши тим самим перевірку автомобілів.