Євробляхери почали відмовлятися від машин на користь держави

В Україні власники автомобілів на іноземній реєстрації, які через ті чи інші причини не можуть оформити розмитнення або вивезти машини, почали від них відмовлятися на користь держави. Так вони уникають штрафу 170 тисяч гривень, повідомила громадська організація "АвтоЄвроСила".

Євробляхери почали відмовлятися від машин на користь держави - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що перший "євробляхер" вже відмовився від автомобіля на користь держави. Він не мав можливості розмитнити свій вантажний автомобіль і тому відмовився від нього. Тепер цю машину, мабуть, передадуть до Збройних Сил України.

Нагадаємо, що з 15 червня до 10 листопада 2021 року в Україні діяв пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Наразі поліція та митниця штрафують за порушення терміну ввезення на суму до 170 тисяч гривень.

На даний момент є два законні способи позбавитися євробляхи, якщо немає можливості її розмитнити або вивезти. Перший – перевести у митний режим "відмова на користь держави".

Другий законний спосіб позбавиться автомобіля на іноземній реєстрації, який знищено, пошкоджено в ДТП або вкрадено – закінчити митний режим транзит, тимчасового ввезення.

Якщо здати євробляху на розбирання, штрафу не уникнути. У митній базі є вся інформація (паспорт, прописка) про людей, які ввозили автомобілі у митному режимі транзит чи тимчасове ввезення. Крім того, страхові компанії також повідомляють митницю про євробляхи.

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що митниця та поліція об'єдналися проти власників євроблях.