Євробляхери можуть уникнути покарання за порушення митних правил: поради

Автор: Максимов Віталій

В Україні за порушення митних правил при ввезенні автомобілів на іноземних номерах передбачаються великі штрафи та конфіскація автомобілів. Але є законні способи уникнути покарання.

Євробляхери можуть уникнути покарання за порушення митних правил: поради - today.ua

Згідно з Митним кодексом, максимальне покарання за порушення термінів ввезення автомобілів на іноземних номерах складає штраф у розмірі 170 000 гривень або конфіскація автомобіля.

За даними видання ВолиньPost, суди вважають за краще не конфіскувати автомобілі, якщо їхня вартість вища за суму штрафу (вартість машини підтверджує експерт). Були зареєстровані лише поодинокі випадки, коли конфіскований автомобіль коштував більше 170 000 гривень. Тобто чим менше коштує євробляха, тим більша ймовірність, що її за рішенням суду конфіскують.

У деяких випадках власникам автомобілів на іноземних номерах, яких залучали до суду, вдалося уникнути покарання. Деякі відбулися "переляком" – суд виносив їм усне попередження.

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

Наприклад, можуть уникнути покарання євробляхери, які передадуть свій автомобіль на потреби ЗСУ чи Сил територіальної оборони. Суди ставляться до них м'якше. Але потрібні документи, що обов'язково підтверджують передачу авто.

Також пом'якшувальною обставиною суд може визнати технічну поломку автомобіля (це має бути підтверджено відповідними документами), тяжку хворобу, утримання неповнолітніх дітей, пандемію коронавірусу. Крім того, пом'якшувальною обставиною може бути волонтерська діяльність та невеликий стаж водія.

Євробляхери можуть уникнути покарання за порушення митних правил: поради

Іноді євробляхери, ще до винесення рішення судом, добровільно оплачують 8500 гривень. Цим вони можуть уникнути покарання на законних підставах – згідно з пунктом 97 Розділу XXI Митного кодексу України.

Але все залежить від суду, від обставин щодо конкретної справи. Не можна сказати, що у вищезазначених випадках на 100% можна уникнути покарання.

Нагадаємо, в Україні у 2022 році три місяці (з квітня по травень) діяло безкоштовне розмитнення автомобілів на іноземних номерах. За цей час безкоштовно розмитнили понад 200 тисяч автомобілів. Очікувалося, що ця пільга діятиме до закінчення війни з російськими окупантами, але Кабмін вирішив її скасувати. Офіційна причина – зловживання з боку перекупників, котрі почали великими партіями ввозити євробляхи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова парламентського фінансового комітету Данило Гетьманцев раніше заявив, що безкоштовної розмитнення автомобілів у нашій країні більше не буде. Це можна вважати офіційною позицією уряду.

Раніше експерт пояснив, які ціни будуть на бензин та дизельне паливо з 1 липня 2023 року.