Євробляхерів митниця штрафує на 34 тис. грн: як проходить пільгове розмитнення

Автор: Максимов Віталій

В Україні вже два тижні проходить пільгове розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Ажіотажу не спостерігається, а водії, які бажають першими легалізувати за пільговою ціною свої машини, зіткнулися з несподіваними проблемами, повідомляє UBR.

Євробляхерів митниця штрафує на 34 тис. грн: як проходить пільгове розмитнення - today.ua

Поки немає офіційної статистики, скільки українців за перші два тижні скористалися можливістю за пільговою ціною розмитнити свої автомобілі на іноземній реєстрації.

За даними організації "АвтоЄвроСила", на даний момент вона отримала понад 14 тисяч заявок на підготовку документів для розмитнення. Щодня за допомогою цієї організації оформляють свої машини від 25 до 50 осіб. Однак, багато євробляхерів вирішили відкласти легалізацію автомобілів на осінь, так як зараз, влітку, у них на це немає часу.

Глава Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький вважає, що в 2021 році в період пільгового розмитнення легалізують приблизно від 30 до 50 тисяч автомобілів на іноземних номерах. Пік розмитнення буде восени.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Соцопитування: що українці збираються робити, якщо війна затягнеться

Проблеми пільгового розмитнення

Бучацький зазначив, що деяких водіїв, які захотіли скористатися пільговим розмитненням, штрафують на 34 тисячі гривень. Це відбувається через те, що вони, вирішивши заощадити, звернулися за оформленням документів до шахраїв.

Водії отримують підроблені документи, а митники їх швидко викривають і виписують величезні штрафи.

Подати митну декларацію можна і самостійно через сайт "Єдине Вікно". Однак, були випадки, коли водії помилялися в заповненні документа і їх за це митники штрафували на 8 500 гривень. В цьому випадку митникам не доведеш, що помилився. Вони будуть стверджувати, що це зроблено для того, щоб менше платити податків.

Серйозні проблеми з розмитненням спостерігаються у водіїв, які продовжували термін перебування автомобіля в Україні за допомогою перезаїздів через КПП на російсько-українському кордоні. Митниця відмовляється приймати від них декларації, стверджуючи, що мова йде про порушення митного законодавства. Як підсумок - штраф.

Скільки коштує розмитнення

Перший досвід розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації під час пільгового періоду показує, що воно обходиться приблизно в 2000 євро, в залежності від віку автомобіля і типу двигуна. У цю суму входять послуги митного брокера (250 доларів), підготовка документів (200-300 євро), сертифікація (до 3200 грн), розмитнення (1000-1200 доларів) і 3% від вартості машини за постановку на облік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти закликають не розглядати оголошення про дуже недороге оформлення документів, так як це може вказувати на шахрайство. Інакше можна отримати штраф від митників.

Раніше стало відомо, що в Україну з порушенням митного законодавства ввезли десятки тисяч б/в автомобілів з США і Європи.