Чи є сенс купувати обігрівач для салону автомобіля

Зараз у продажу є найрізноманітніші електричні обігрівачі салону автомобілів. Виробники обіцяють, що такі пристрої взимку забезпечать водіїв теплом та комфортом. Але чи є справжня користь від обігрівачів салону і чи потрібно їх купувати?..

Чи є сенс купувати обігрівач для салону автомобіля - today.ua

Більшість електричних обігрівачів салону, які зараз можна зустріти у продажу, включаються до бортової розетки на 12 В. Що це означає? Це означає, що їхня потужність не може бути високою - максимум 150-200 Вт. Однак, у продажу є обігрівачі салону, що підключаються до клем акумуляторної батареї. А їх потужність помітно вища – 300 Вт.

За такої маленької потужності ефективність обігрівачів салону мінімальна. Вона в рази менша, ніж ефективність штатної пічки. Але обігрівачі можуть трохи прискорити прогрівання салону автомобіля, який усю ніч простояв на морозі. При цьому також трохи прогріється двигун за рахунок навантаженого генератора.

Таким чином, від обігрівачів салону не потрібно чекати жодних чудес. І врахуйте, що вони не повинні працювати довго, інакше перегріються. Так, в інструкціях з експлуатації для деяких обігрівачів салону йдеться про те, що вони повинні працювати не більше 20 хвилин. До речі, якщо немає інструкції з експлуатації, такий девайс краще не купувати.

Чи є сенс купувати обігрівач для салону автомобіля

При виборі обігрівачів салону рекомендуємо звернути увагу на моделі з біметалевим захистом від нагрівання понад 80 ºС. Найкраще, якщо в девайсі буде також регулювання напрямку обдування.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, чому взимку водіям потрібно знімати верхній одяг.