Автовиробники вже близько тридцяти років оснащують свої автомобілі системою "старт-стоп". З її допомогою на зупинках вимикають двигун задля економії палива та зниження викидів шкідливих речовин. Експерти в новому дослідженні з'ясували, як насправді ця технологія діє на силовий агрегат.
Зараз системою "старт-стоп" оснащують різні автомобілі, у тому числі з гібридною силовою установкою. У гібридних машинах вона ще більше заощаджує паливо, знижуючи витрати на експлуатацію.
Однак, при використанні цієї технології, навантаження на двигун сильно збільшується. Це може призвести до його швидкого зношування та виходу з ладу основних елементів силового агрегату.
Головне навантаження лягає на підшипники, в яких обертається колінчастий вал двигуна, а також на стартер. Технологія створення силових агрегатів приблизно однакова у більшості автомобілів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З цього виходить, що використання системи "старт-стоп" може знизити витрату палива. На перший погляд, це сприятливо вплине на гаманець водія. Однак, у мотора можуть швидше виникнути ті чи інші проблеми. Отже, потрібно частіше проводити його діагностику та техобслуговування.
Пам'ятайте, що ця технологія заощаджує паливо тільки тоді, коли їдеш напівпорожнім містом і ненадовго зупиняєшся на світлофорах. При сильних дорожніх заторах вона малоефективна.
Раніше ми розповіли, як перед покупкою б/в автомобіля перевірити двигун.