Експерти розповіли, на скільки збільшиться ціна бензину в липні

У липні 2021 року вартість бензину і дизельного палива в Україні може збільшитися на 40 копійок за літр. Такий прогноз зробили аналітики Консалтингової групи "А-95", повідомляє enkorr.

Експерти розповіли, на скільки збільшиться ціна бензину в липні - today.ua

Аналітики відзначили, що в Європі в червні зростання котирувань на основні види нафтопродуктів склало в середньому 5-6%. Так, нафта марки Brent досягла позначки $77/бар., що на 45% дорожче, ніж в було в січні 2021 року.

Потрібно відзначити, що в липні 2020 року котирування нафти марки Brent складали $42/бар.

Вартість спотових контрактів на дизельне паливо в Середземномор'ї в червні збільшилася на 6,8% - до $600/т, а на північному заході ЄС - на 5,5% (до $605/т). Бензини подорожчали на 7,5% - до $715/т.

У підсумку на українському ринку в червні ціни в крупному опті на ДТ зросли на 1,8%, а на бензини - на 4,5%. Це дає підставу аналітикам прогнозувати збільшення цін на паливо на українських АЗС в липні приблизно на 40 копійок за літр.

Нагадаємо, в травні Кабінет Міністрів на час карантину ввів в Україні державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо. Це не стосується преміальних бензинів і ДТ.