Експерти перевірили бензин на українських АЗС: деталі

Експерти Інституту споживчих експертиз провели нову експертизу бензину, який продають українські АЗС. Показники якості деяких мереж відповідали нормам, але й без "бодяги" не обійшлося.

Експерти перевірили бензин на українських АЗС: деталі - today.ua

Паливо А-92 євро брали в великих мережах, а також у середніх і невеликих регіональних продавців.

При вимірі октанового числа виявилося, що воно нижче нормативу в бензині мереж «Татнефть» і SunOi. Причому у «Татнефти» паливо мало октанове число 89 одиниць. У мережах ОККО і WOG у палива був запас міцності за октановим числом.

У паливі мережі «Фактор» виявилося 2,8% бензолу, мережі Motto - 2,3%. Тобто приблизно в 2 рази більше, ніж дозволяють нормативи. Але у мережі Sun Oil бензолу в паливі взагалі в 3 рази більше, ніж повинно бути за нормою.

Експерти перевірили бензин на українських АЗС: деталі У бензині Sun Oil перевищення норми вмісту сірки майже в 2 рази. Крім того, підвищений вміст сірки виявили в зразку бензину мережі Motto. Найменше сірки в бензині ОККО (5 мг/кг) і в паливі Shebel (6 мг/кг).

У мережі «Фактор» бензин складається на 21,4% з ефірів (норма - не більше 15%). У цьому паливі також 13,2% метанолу (норма - не більше 3%).

Експерти перевірили бензин на українських АЗС: деталі Раніше стало відомо, що Кабінет міністрів і Нафтогазова асоціація України підписали Меморандум, який під час карантину, введеного через пандемію COVID-19, забезпечить стабільність цін на паливо.