Експерти пояснили, чому мотори кросоверів швидше зношуються

Автовиробники часто встановлюють однакові двигуни на кросовери та легкові автомобілі. Ресурс цих силових агрегатів за однакової експлуатації різний. Експерти журналу "За кермом" пояснили, чому мотори кросоверів зношуються швидше.

Експерти пояснили, чому мотори кросоверів швидше зношуються - today.ua

Кросовери важчі

Паркетник важить приблизно на 20-25% більше, ніж пропорційний легковий автомобіль, що позначається на ресурсі силових агрегатів. Так, наприклад, Renault Duster з повним приводом і з 1,6 л двигуном важить на 19% більше, ніж Renault Logan з таким же силовим агрегатом. Експерти вважають, що у Logan мотор прослужить довше, ніж у кросовера.

Складніше крутити трансмісію та колеса

Двигуну в кросовері доводиться обертати більш розгалужену трансмісію. В легковому автомобілі між двигуном і колесами знаходяться тільки коробка передач і приводи передніх коліс.

Гірша аеродинаміка

У кросоверів гірша аеродинаміка, ніж у легкових автомобілів, і тому двигуну для досягнення тієї ж швидкості доводиться витрачати більше потужності. В результаті прискорюється зношування силового агрегату.

Частіше буксують у бруді

На кросоверах частіше їздять бездоріжжям, заїжджають у бруд і глибокий сніг. В результаті мотор отримує посилене навантаження на невеликій швидкості і, отже, обдув радіатора та ефективність охолодження не можна вважати достатніми.

Додатковий захист

Часто на кросовери встановлюють захист двигуна. В результаті через постійну експлуатацію з перевищенням робочої температури знижується його ресурс.

Нагадаємо, раніше британські експерти назвали 10 б/в кросоверів, які можна купувати навіть із великим пробігом.