Експерти назвали ознаки автомобіля-“потопельника“

Влітку 2021 року багато країн Європи, особливо Німеччина, постраждали від сильних злив. Величезна кількість автомобілів побувала під водою. Немає сумнівів, що через деякий час частина з них, відновлені, потрапить в Україну. Експерти AUTO-Consulting розповіли, як зрозуміти, що вам намагаються продати автомобіль-"потопельник".

Експерти назвали ознаки автомобіля-“потопельника“  - today.ua

Експерти рекомендують в першу чергу при покупці б/в автомобіля оглянути оптику. Якщо під склом ви помітили конденсат або пісок, то це може бути ознакою "купання". Як і нові фари на небитому вживаному автомобілі.

Якщо в салоні відчувається затхлий запах, то це, звичайно, має викликати підозру. Втім, як і надмірно сильний запах ароматизаторів.

Уважно огляньте приладову панель. Якщо побачите, що вона запотіла, є сліди крапель води всередині приладів, то треба зробити відповідний висновок...

Деякі продавці автомобілів-"потопельників" не надто ретельно "замітають сліди". Тому іноді можна виявити пісок або мул під обшивкою, в "бардачку", попільничці, бруд під ущільнювачами дверей.

Досвідчені водії при покупці б/в машини обов'язково оглядають дротяний каркас під сидіннями. Якщо автомобіль "купався", то каркас буде покритий іржею. Іноді шахраї покривають каркас солідолом, щоб не було видно іржі. Тому потрібно врахувати і такий маневр не надто чесних продавців.

Крім того, про те, що перед вами автомобіль-"потопельник", свідчить бруд або мул на вивороті оббивки сидінь, порушення кріплення обшивки салону, іржа на електричних роз'ємах, неполадки в електриці, біла піна на масляному щупі, білий наліт на алюмінієвих деталях, рудий корозійний наліт на стійках і сталевих деталях, сольові розводи, троеніе двигуна.

І, звичайно, не забудьте обов'язково перевірити роботу всіх приладів і електросистем автомобіля.

Раніше ми розповіли, як перевірити двигун при покупці б/в автомобіля.