Експерт розвінчав міфи про безкоштовне розмитнення

Стансилав Бучацький, який обіймає посаду директора "Інституту досліджень авторинку", вважає, що навколо безкоштовного розмитнення автомобілів в Україні створено багато міфів. Він викрив найголовніше три з них.

Експерт розвінчав міфи про безкоштовне розмитнення - today.ua

По-перше, Бучацький вважає, що безкоштовне розмитнення не призначено лише для ввезення дорогих автомобілів. При цьому в деяких ЗМІ стверджується, що безкоштовним розмитненням користуються для ввезення дорогих автомобілів. Насправді безкоштовно розмитнено лише близько 40 дорогих автомобілів. Інші – доступного цінового сегмента.

По-друге, автомобілі, що ввозяться в Україну на іноземній реєстрації, не створюють черги на кордоні. Навіть без них, вважає Бучацький, були б черги в пунктах пропуску через логістику, що змінилася.

Експерт розвінчав міфи про безкоштовне розмитнення По-третє, автомобілі, ввезені за безкоштовним розмитненням, не створять великої напруги на дорогах, адже до війни їх ввозили приблизно вдвічі більше. Деякі українці бояться, що велика кількість євроблях, які везуть безкоштовно, створюватимуть проблеми на дорогах.

Експерт вважає, що це три головні міфи, які виникли на ґрунті дозволу безкоштовно ввозити в Україну автомобілі на іноземній реєстрації під час воєнного стану.

Раніше стало відомо, як перевірити двигун при купівлі вживаного автомобіля.