Експерт пояснив, чому не можна підвищувати ПДВ на пальне

Повертати ПДВ у розмірі 20% на паливо не можна, оскільки держава не може адмініструвати цей податок. Такої думки дотримується директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Експерт пояснив, чому не можна підвищувати ПДВ на пальне - today.ua

За його словами, у поверненні акцизу на бензин, дизельне паливо та автогаз немає нічого поганого. Куюн наголосив, що повернення податків на паливо можна було очікувати, адже Україна бореться з російськими окупантами і їй потрібні гроші на купівлю зброї та боєприпасів.

Нагадаємо, у березні 2022 року Кабмін скасував акциз на паливо та з 20% до 7% знизив ПДВ на паливо. Це потрібно було для того, щоб наповнити ринок бензином й ДП та стабілізувати ціни. Ця стратегія виявилася ефективною. До серпня паливну кризу практично повністю подолано.

Експерт пояснив, чому не можна підвищувати ПДВ на пальне Навіть якщо Кабмін вирішить не піднімати ПДВ до 20%, а запровадити акциз на пальне, це також призведе до підвищення цін. До того ж, уряд хоче запровадити 10% збір при валютообмінних операціях при купівлі імпортних товарів. Це також призведе до збільшення цін на бензин та дизельне паливо.

Нагадаємо, у Києві поліцейські затримали шахрая, який "продавав" люксові автомобілі.