Експерт назвав регіони України, в яких продають якісніший бензин

Більш якісний бензин продають у західних та південних регіонах України. Про це у коментарі агентству УНІАН розповів директор мережі АЗС Prime Дмитро Лєушкін.

Експерт назвав регіони України, в яких продають якісніший бензин - today.ua

За його словами, у західних та південних областях України бензин якісніший тому, що він європейського "походження". У ці регіони бензин ввозять переважно з Польщі та Прибалтики.

А от у центральних та східних областях України бензин уже не такої гарної якості, ніж у західних та південних областях. Чому? Справа в тому, що там у продажу багато місцевого бензину, який випускають міні-НПЗ. Якість такого бензину завжди залишала бажати кращого. Під час війни до його якості ще більше питань.

Під час війни, до речі, з'явилися скарги на погану якість дизельного палива. Раніше такого практично не було. Але загалом до якості бензину більше претензій, ніж до якості ДП.

Що ж до автогазу, то його в нашій країні не підробляють. Тому Дмитро Леушкін радить власникам бензинових автомобілів встановлювати ГБО та їздити на автогазі. Це економічно вигідніше, ніж їздити на бензині, який до того ж може виявитися низької якості.

Експерт назвав регіони України, в яких продають якісніший бензин

За даними Інституту досліджень авторинку, в січні 2023 року в Україні ГБО встановили на 2000 автомобілів. Це на 25% менше, ніж у грудні 2022 року. Найчастіше українці встановлювали ГБО на Nissan Rogue, Daewoo Lanos/Sens та Skoda Octavia.

В Україні ще у березні 2022 року у зв'язку з військовим станом скасували офіційні перевірки якості палива, яке продають мережі АЗС. Якість палива перевіряє лише Інститут споживчих експертиз, але його перевірки не мають офіційного характеру.

Слід зазначити, що станом на 1 березня 2023 року в Україні середня вартість бензину А-95 становила 47,58 гривень за літр, дизельного палива – 50,00 гривень за літр, а автогазу – 24,04 гривень за літр.

У лютому 2023 року на українських АЗС бензин А-95 у середньому подешевшав на 2,2%, дизельне паливо – на 5,1%, а автогаз – на 10%. Причин кілька. Наприклад, велика кількість пропозицій на оптовому ринку та зниження попиту з боку водіїв.

Раніше стало відомо, що в Україні можуть збільшити штрафи за порушення правил дорожнього руху.