Дизель та автогаз у листопаді подорожчають: експерт зробив прогноз

В Україні в листопаді 2022 року може трохи збільшитися вартість дизельного палива та автогазу, а ціни на бензин залишаться незмінними. Такий прогноз зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Дизель та автогаз у листопаді подорожчають: експерт зробив прогноз - today.ua

За його словами, зокрема, у листопаді українські АЗС можуть підняти ціни на дизельне паливо приблизно на 1 гривню за літр, оскільки для цього є певний потенціал. Паливо для автомобілів з ГБО теж може трохи подорожчати, оскільки в Європі зараз спостерігається його дефіцит. Що ж до бензину, то Куюн вважає, що цього місяця ціни на нього будуть стабільними.

Експерт упевнений, що навіть удари російських окупантів крилатими ракетами та дронами-камікадзе по цивільній інфраструктурі України не призведуть до зростання цін на пальне.

Тим часом, у жовтні 2022 року в Україні середня вартість дизельного палива подорожчала на 59 копійок за літр – до 30,31 гривні/літр.

Дизель та автогаз у листопаді подорожчають: експерт зробив прогноз

Середня вартість автогазу у жовтні збільшилась на 2,17 гривень за літр – до 28,41 гривень за літр. Причин підвищення вартості палива для автомобілів із ГБО було кілька. Наприклад, українці стали частіше їздити на машинах із ГБО, збільшився попит на скраплений газ з боку аграріїв, а також були проблеми на кордоні (митниця довше оформляла вантажі).

Нагадаємо, раніше Нацбанк України розповів, що буде із цінами на бензин у 2023 році.