Дорого і штрафи: Євробляхери почали спалювати свої автомобілі

В Україні власник автомобіля Opel на іноземній реєстрації спалив його від відчаю. У нього не було грошей, щоб розмитнити автомобіль і щоб вивезти його з України, повідомила громадська організація "АвтоЄвроСила".

Дорого і штрафи: Євробляхери почали спалювати свої автомобілі - today.ua

У повідомленні говориться, що навіть під час пільгового періоду розмитнення такого старого Опеля з двигуном стандарту Євро-2 коштує в три рази дорожче, ніж його власна ціна. Сам автомобіль коштує 500 доларів, а розмитнення, брокер, сертифікація, документи - 1500 доларів.

Якщо ж власник такої євробляхи спробує вивезти її з України, то митниця його оштрафує на 170 000 гривен (хоча раніше стверджувалося, що за виїзд з України потрібно буде заплатити лише 8 500 гривень).

При цьому після 10 листопада 2021 року, коли закінчиться пільговий період розмитнення, правоохоронці почнуть активно боротися з євробляхами, які знаходяться в Україні з порушенням терміну ввезення. Їх власникам загрожуватиме штраф в 170 000 гривен.

В результаті власник цього Опеля вирішив, що простіше його спалити, що він, власне, і зробив від відчаю.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що близько 150 тисяч українців не можуть під час пільгового періоду розмитнити свої автомобілі на іноземній реєстрації.