Додавати біоетанол у бензин під час війни неможливо, – експерт

Автор: Максимов Віталій

Згідно із законопроєктом №3356-д, який у другому читанні ухвалили народні депутати Верховної Ради, з 1 травня 2025 року в Україні оператори паливного ринку мають додавати в бензин не менше 5% біоетанолу. Але за умов війни цього зробити неможливо, вважає директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Додавати біоетанол у бензин під час війни неможливо, – експерт - today.ua

За його словами, додавати до бензину біоетанол потрібно у спеціальному резервуарі, під постійним лабораторним контролем. Тобто це роблять на нафтобазах. Але російські окупанти постійно завдають ударів по нафтобазах та нафтопереробних об'єктах України.

Лише за останній тиждень російські окупанти завдали ракетних ударів і ударів безпілотниками по трьох українських нафтобазах. Загалом, після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ було знищено 50 українських нафтобаз та нафтопереробних об'єктів.

Сергій Куюн вважає, що в умовах війни, коли російські окупанти постійно знищують українські нафтобази та нафтопереробні об'єкти, додавати біоетанол у бензин не вийде. Тому оператори паливного ринку будуть змушені везти такий бензин із-за кордону. Це означає, що законопроєкт №3356-д, ухвалений у другому читанні народними депутатами Верховної Ради, вигідний насамперед іноземним трейдерам та виробникам.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Біоетанол – це спеціальний технічний спирт, який виробляють із рослинної сировини. Особливо популярне таке паливо у США та Бразилії. У деяких країнах дозволено додавати до бензину до 15% біоетанолу.

Декілька років тому в Україні дехто з операторів паливного ринку намагався продавати бензин з біоетанолом, але це не вийшло. Українські водії погано купували такий бензин, незважаючи на те, що він коштував дешевше за класичний бензин.

Додавати біоетанол у бензин під час війни неможливо, – експерт

Чому тоді провалився проект бензину із біоетанолом в Україні? Справа в тому, що старим двигунам таке паливо може не сподобатися. Навіть якщо його робити відповідно до нормативів.

Таким чином, можна зробити висновок, що в умовах повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ українські оператори паливного ринку не зможуть на українській території виробляти бензин з біоетанолом. Якщо ж і буде такий вітчизняний бензин, навряд чи він зможе відповідати нормативам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи так необхідно в умовах війни вводити в обов'язковому порядку вміст в бензину біоетанолу не менше 5%? Раніше якось обходилися без цього. Сергій Куюн вважає, що законопроєкт №3356 народні депутати Верховної Ради ухвалили під тиском аграрного лобі.

Раніше водіям з ОСЦПВ розповіли, що робити при ДТП із електросамокатом.