24Користувачі почали отримувати автоматичні повідомлення із конкретною причиною відмови перереєстрації автомобілів у мобільному додатку "Дія". Про це повідомив Головний сервісний центр МВС.
Можливість купівлі-продажу (перереєстрації) автомобілів у мобільному додатку Дія з'явилася у грудні 2023 року. Через цей додаток можна купити-продати не тільки автомобілі, але також мотоцикли та мопеди. Цією послугою можна скористатися раз на рік, щоб не було зловживань з боку перекупників автомобілів. На даний момент у Дії вже перереєстрували понад 140 тисяч транспортних засобів.
Але далеко не всі українці можуть купити чи продати автомобіль через Дію. Можуть відмовити, наприклад, через те, що транспортний засіб перебуває у розшуку, через те, що продавець чи покупець перебуває у розшуку, а також через відкриті виконавчі провадження (наприклад, через своєчасно не сплачені штрафи за порушення ПДР).
Раніше система просто відмовляла у перереєстрації автомобілів через Дію, без вказівки причин. Причину відмови можна було дізнатися безпосередньо у територіальному сервісному центрі МВС. Тепер система почала надсилати автоматичні повідомлення із зазначенням конкретної причини відмови. Після її усунення можна перереєструвати ТЗ через Дію або у сервісному центрі МВС.
Які основні причини відмови від перереєстрації транспортних засобів через Дію? За даними Головного сервісного центру МВС головні причини такі: ТЗ перебуває у міжнародному розшуку Інтерполу, ТЗ чи номерний знак перебуває у розшуку української поліції, покупця чи продавця розшукує поліція, втрачено свідоцтво про реєстрацію ТЗ чи паспорт, відкриті виконавчі провадження щодо продавця, Міністерство юстиції заборонило відчуждати майно, ТЗ є речовим доказом у кримінальній справі.
Нагадаємо, очікується, що у мобільному додатку Дія у 2024 році з'явиться можливість розмитнення автомобілів на іноземних номерах. У квітні поточного року народні депутати Верховної Ради вже прийняли за основу відповідний законопроєкт №10380. Наразі його готують до другого читання в українському парламенті.
Згідно із цим законопроєктом, в Україні створять електронну базу даних для коригування митної вартості автомобілів. У ній буде інформація щодо митної вартості нових машин з урахуванням марки, моделі, двигуна, типу палива. Розроблено механізм коригування митної вартості вживаних автомобілів залежно від віку. Одночасно з цим залишиться можливість розмитнення автомобілів на митниці, як альтернатива.
Раніше стало відомо, що биті автомобілі зі США розмитнюватимуть у Дії як не биті.