Депутатів закликали дозволити розмитнювати автомобілі через “Дію“

Автор: Максимов Віталій

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував народним депутатам ухвалити у першому читанні законопроект №10380, який передбачає введення розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через мобільний додаток "Дія".

Депутатів закликали дозволити розмитнювати автомобілі через “Дію“ - today.ua

В Україні хочуть запровадити розмитнення євроблях через мобільний додаток "Дія" як мінімум із 2021 року. Цим проектом активно займався Міхеїл Саакашвілі, який на той час у нашій країні очолював Виконком Нацради реформ. Його можна назвати автором "простого розмитнення автомобілів" за допомогою додатку "Дія".

Введення розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через додаток "Дія" вже кілька разів відкладалося. Судячи зі слів міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, технічно ця функція у "Дії" вже готова. Справа залишилася за народними депутатами, щоб вони ухвалили відповідний законопроект. А ось із цим є проблеми.

Нагадаємо, ще на початку 2023 року у Верховній Раді зареєстрували проект закону, який передбачає запровадження розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через мобільний додаток "Дія". Проте, народні депутати його відхилили. Чому? Справа в тому, що жаркі дискусії викликала запропонована авторами цього законопроекту формула розмитнення євроблях (тобто її вартість). Перемогли народні депутати, які вважали, що через запропоновану формулу розмитнення автомобілів значно знизяться надходження до державного бюджету.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

Майже 10 місяців йшло узгодження нової формули розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через "Дію". І наприкінці 2023 року у Верховній Рраді зареєстрували законопроект №10380, у якому формулу розмитнення євроблях погоджено.

Депутатів закликали дозволити розмитнювати автомобілі через “Дію“

Профільний парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект №10380. Можливо, зараз народні депутати все ж таки затвердять цей документ.

Автори законопроекту №10380 вважають, що його прийняття призведе до того, що перестануть діяти незаконні схеми, за якими при ввезенні б/в автомобілів вказувалися неіснуючі пошкодження і несправності, змінювалася модифікація машин, вносилися штучні зміни до показників одометра і так далі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проект закону передбачає створення електронної бази даних для коригування митної вартості автомобілів. У цій базі даних має бути інформація про митну вартість нових машин з урахуванням марки, моделі, двигуна, типу палива. Буде впроваджено механізм коригування митної вартості вживаних автомобілів.

Раніше стало відомо, що в Україні ухилянтам від мобілізації хочуть заборонити їздити на автомобілях.