Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики рекомендував народним депутатам затвердити законопроєкти №10219 та №10220, які передбачають звільнення від податків автомобілі, що ввозяться з-за кордону для потреб ЗСУ. Про це повідомив голова цього парламентського Комітету Данило Гетманцев.
Законопроєкти №10219 та №10220 зареєстрували у Верховній Раді у листопаді 2023 року. Автори цих документів виходили із того, що Збройним силам України дуже потрібні автомобілі.
Велику допомогу в цьому надають волонтери та різноманітні фонди. Так, наприклад, лише у 2022 році волонтери, громадські та благодійні організації ввезли в Україну та передали на потреби ЗСУ як гуманітарну допомогу близько 60 000 автомобілів. Але на фронті автомобілі швидко стають непридатними, багато з них відновити не можна.
При ввезенні в нашу країну автомобілів як гуманітарну допомогу для ЗСУ вже існують пільги. Їх розмитнюють безкоштовно. Але часто цим користуються зловмисники. Вони ввозять в Україну автомобілі нібито як гуманітарну допомогу для ЗСУ, а потім продають їх цивільним особам.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Законопроєкти №10219 та №10220 передбачають звільнення від податків автомобілі, що ввозяться з-за кордону для потреб ЗСУ, але за умови, що їх передаватимуть українській армії органи місцевого самоврядування. Передбачається, що це завадить шахраям.
Органи місцевого самоврядування повинні будуть передавати автомобілі на потреби ЗСУ не пізніше ніж через 45 днів з дня розмитнення. У разі порушення терміну або нецільового використання авто платник податків має сплатити всі податки, які були скасовані при ввезенні ТЗ, а також пеню.
Не можна буде безкоштовно ввозити в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ седани, хетчбеки, купе, спорткари та кабріолети. Йдеться лише про універсали, пікапи, кросовери та позашляховики.
Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики рекомендує народним депутатам ухвалити законопроєкти №10219 та №10220. Але це не означає, що ці документи точно затвердять. Висновки парламентських Комітетів мають рекомендаційний характер. Народні депутати їх можуть ухвалити чи відхилити. Коли народні депутати у першому читанні розглянуть вищезазначені законопроекти? Це ще невідомо.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні хочуть запровадити техогляд автомобілів за німецьким стандартом TÜV.