Дефіциту не буде: в Україні змінили вимоги до дизельного палива

Прогнози деяких експертів, що Україна може незабаром залишитись без дизельного палива, не виправдалися. Кабінет міністрів України вніс зміни до Технічного регламенту світлих нафтопродуктів, встановивши граничну температуру фільтрації для дизельного палива.

Дефіциту не буде: в Україні змінили вимоги до дизельного палива - today.ua

Зокрема, гранична температура фільтрації для літнього дизельного палива повинна становити не вище мінус 5 градусів, для зимового дизельного палива – не вище мінус 20 градусів, а для арктичного дизельного палива – не вище мінус 30 градусів.

Тепер оператори паливного ринку зможуть оформити паспорт якості при введенні в обіг ДП. Раніше через помилку в новому Технічному регламенті вони такої можливості при переході на зимове дизельне паливо не мали.

Помилки у новому Технічному регламенті для світлих нафтопродуктів виявили експерти Нафтогазової асоціації. Вони ж звернули на неї увагу Кабінету міністрів України.

У новому Техрегламенті було виявлено ще одну помилку – не визначено порядок маркування бензину без вмісту біоетанолу (Е0). Чи була вона також усунена – не повідомляється.

Нагадаємо, з травня 2021 року в Україні діє державне регулювання цін на бензин та дизельне паливо. Воно діятиме до закінчення карантину, запровадженого у зв'язку з пандемією коронавірусу. Передбачається, що цей захід допоможе стабілізувати зростання цін.