Дефіцит палива: скільки часу можна зберігати бензин у гаражі

Автор: Максимов Віталій

Через дефіцит палива та постійне збільшення цін українці намагаються купувати його про запас. Проте, бензин має свій термін придатності. Тому його не вдасться зберігати "роками". Сьогодні ми розповімо, скільки часу може зберігатись паливо в каністрі та як його взагалі краще зберігати.

Дефіцит палива: скільки часу можна зберігати бензин у гаражі - today.ua

Почнемо з того, що в Україні, згідно з нормами, бензин повинен мати гарантійний термін зберігання не менше 6 місяців. Термін зберігання спеціальних бензинів, згідно з тими самими нормами, становить 5 років (це бензин для армії, ДСНС тощо). Щоправда, у відкритому продажу такого спеціального бензину немає.

Таким чином, бензин А-95 у каністрі через шість місяців має повне право втратити свої характеристики, знизити октанове число.

Що відбувається з бензином із часом?

У ньому починають накопичуватися смолисті речовини, які відкладаються на ємності та деталях паливної системи автомобіля. Згодом розпадаються і випадають осад деякі присадки, випаровуються фракції, додані в бензин для підвищення октанового числа. Врахуйте, що через спеку та контакт з повітрям це може відбуватися швидше.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Краще, звичайно, не їздити на простроченому бензині (якщо, звичайно, взагалі вдасться з таким паливом завести двигун). Інакше у автомобіля може з'явитися низка дуже серйозних проблем, насамперед, звичайно, з двигуном.

Дефіцит палива: скільки часу можна зберігати бензин у гаражі

Як зберігати бензин?

Якщо ви хочете зробити запас бензину і зберігати його в гаражі, використовуйте каністри або 5-6 літрові пляшки з-під води (перед переливанням бензину переконайтеся, що в тарі немає вологи). Тара має бути герметично закрита.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Досвідчені водії знають, що бензин у каністрах найкраще зберігати в оглядовій ямі чи старому льоху. Перед закладкою палива на зберігання до нього іноді додають стабілізатор, що уповільнює старіння.

Тим часом, раніше стало відомо, що українські водії стали частіше скаржитися на проблеми з автомобілями через неякісне паливо.