Що водій відключить насправді, якщо натисне кнопку ESP

Сучасний автомобіль не можна уявити без системи ESP, хоча країна-агресор через брак комплектуючих вже прибрала зі своїх машин цю технологію. Але це корисна система має насправді кілька функцій. Так що ж насправді водій відключить, якщо натисне кнопку ESP?

Що водій відключить насправді, якщо натисне кнопку ESP - today.ua

ESP називають системою підтримки курсової стійкості. Вона корисна у різних ситуаціях, наприклад, при поворотах. Загалом, ця система знижує ризик потрапляння до ДТП.

Здавалося б, натискай кнопку "ESP OFF" і рухайся собі спокійно з активованою протизаносною системою. Однак, не все так просто.

Справа в тому, що у деяких автовиробників система ESP прив'язана до протибуксівної системи ABS (вона у різних компаній може називатися по-різному).

Що водій відключить насправді, якщо натисне кнопку ESP У деяких автомобілів з Азії, наприклад, Hyundai Creta, перший дотик кнопки "ESP OFF" відключає протибуксувальну систему. Якщо натиснути її вдруге, то відключається ESP. Другий дотик має бути 3 секунди.

Також потрібно врахувати, що при натисканні вищезгаданої кнопки у деяких автомобілів ESP повністю не відключається. Що це означає? Якщо швидкість більша, то електроніка втручається в керування.

Навіщо взагалі відключати ESP? Більшість експертів вважають, що на це немає особливих причин.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, як під час війни в Україні поновити свідоцтво про реєстрацію автомобіля.