Що потрібно в листопаді зробити водіям перед похолоданням

Автор: Максимов Віталій

На календарі вже 1 листопада. І хоча синоптики прогнозують, що цей місяць буде теплим, проте водіям вже треба починати готуватися до зими. Тим більше, що в листопаді прогнозують дощі, а в другій половині місяця очікують помітного похолодання.

Що потрібно в листопаді зробити водіям перед похолоданням - today.ua

Поміняти літні шини на зимові

Міняти літні шини на зимові потрібно, коли середньодобова температура повітря опускається близько 7 градусів тепла. У цей час збільшується ймовірність різкого похолодання та ожеледиці. У таких умовах літня гума працює на межі своїх зчіпних властивостей. Вона втрачає еластичність, погіршуються її зчіпні властивості.

Синоптики попереджають, що вже у перші дні листопада 2023 року погода в нашій країні вночі почне знижуватись до 4-10 градусів тепла, залежно від області. А після 6-7 листопада температура повітря вночі опускатиметься до 1-7 градусів тепла. Тобто в цей час вже потрібно впритул зайнятися встановленням зимової гуми на автомобіль. І взагалі краще це зробити заздалегідь, ніж ризикувати потрапити в ДТП.

Діагностика ходової частини

У зимові місяці дуже важливо, щоб не було проблем із підвіскою та кермовим управлінням. Адже при ожеледиці навіть невелике порушення в їхній роботі може призвести до втрати стійкості автомобіля і, як наслідок, до ДТП. Тому знайдіть час, щоб заїхати на СТО та перевірити ходову частину. За це, звичайно, треба платити, але ж безпека важливіша, ніж гроші.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Увага на акумулятор

При зниженні температури повітря багато автомобільних акумуляторів швидко розряджаються. Та й взагалі, чим холодніше на вулиці, тим уразливіші акумулятори. Тому перед настанням холодів їх слід перевірити, підготувати до зими. Зарядіть акумулятор, перевірте рівень електроліту та його щільність. Якщо рівень нижчий за норму, то тоді його потрібно відновити. Подбайте про те, щоб у багажнику були пускові дроти для прикурювання. Вони можуть стати в нагоді при сильному морозі.

Що потрібно в листопаді зробити водіям перед похолоданням
Як справи з антифризом?

У листопаді досвідчені водії завжди перевіряють рівень антифризу. І найкраще, якщо у багажнику вашого автомобіля буде запас цієї рідини. Вона може стати в нагоді в дорозі.

Оцініть стан гальмівних колодок

Для зниження ймовірності виникнення проблем на дорозі з калюжами чи льодом потрібно, щоб гальмівні колодки були у належному стані. При звичайній експлуатації автомобіля внутрішня колодка стирається швидше за зовнішню. Але якщо автомобіль їздить у холодній чи спекотній місцевості, то внутрішні колодки іноді зношуються помітно швидше за зовнішні. Тому в листопаді перевірте стан гальмівних колодок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перевірити мастило та систему опалення

Також у листопаді ми рекомендуємо перевірити моторне мастило та системи опалення. Якщо необхідно, замініть моторне мастило або відремонтуйте систему опалення, якщо у неї виявлені ті чи інші проблеми.

Нагадаємо, раніше експерти назвали чотири помилки водіїв, які призводять до того, що автомобільні акумулятори швидко розряджаються.