За даними Укргідрометцентру, у липні 2022 року в Україні буде на кілька градусів спекотніше, ніж зазвичай. Аномальна спека може завдати шкоди навіть автомобілю із сучасними технологіями. Сьогодні ми розповімо про те, що може зламатися в автомобілі через надто високу температуру повітря.
Пластик та скло
Температура в салоні автомобіля, який довго простояв на сонці, може досягати +60°С, а зовнішні панелі розігріваються ще більше. В результаті пластик у салоні спучується та лопається. Вирішити цю проблему якоюсь мірою допомагають сонцезахисні екрани.
Деякі водії з власного досвіду знають, що після того, як автомобіль деякий час постояв на сонці, його потрібно спочатку провітрити, і тільки потім включати кондиціонер. Якщо зробити це у зворотній послідовності, то через перепад температур може потріскатися лобове скло.
Смартфон, пауербанк та охоронна система
Водії часто встановлюють смартфони на лобовому склі або тримають на торпедо. В цьому випадку влітку гаджет нагрівається не лише від своєї батареї, а й від сонячних променів. Через це батарея смартфона швидше розряджається і її потрібно частіше заряджати.
Від спеки може також стати непридатною охоронна система, так як виробники зараз часто використовують не дуже якісні матеріали. В результаті автомобіль може навіть спалахнути, якщо відбудеться коротке замикання в пошкодженій сигналізації.
Аерозольний балончик, запальнички
На всіх аерозольних балончиках (наприклад, з лаком для волосся) обов'язково є попередження про те, що їх не можна нагрівати. При нагріванні газ розширюється, внаслідок чого аерозольний балончик може вибухнути і завдати серйозної шкоди салону. Звичайна запальничка, до речі, також. Тому подібні предмети краще у салоні автомобіля не зберігати. Особливо влітку.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як підготувати автомобіль до спеки.