Що робити, якщо митниця завищує вартість ввезеного в Україну автомобіля

Щорічно в Україну ввозять десятки тисяч б/в автомобілів на іноземній реєстрації. Часто митники завищують їх вартість. Юристи компанії «Дорожній адвокат» розповіли, що потрібно робити в цьому випадку...

Що робити, якщо митниця завищує вартість ввезеного в Україну автомобіля - today.ua

Якщо митниця відмовляє у визнанні заявленої автомобілістом вартості автомобіля, то вона повинна винести письмове рішення про коригування заявленої митної вартості. У ньому повинні бути вказані причини, чому митники не згодні із заявленою вартістю машини.

У тому випадку, якщо автомобіліст згоден з висновками митників, він може протягом 10 робочих днів сам зробити коригування заявленої митної вартості машини відповідно до розрахунків митниці та подати нову митну декларацію.

Якщо автомобіліст не згоден з рішенням митниці, то автомобіль повинні випустити у вільний обіг за умови сплати митних платежів відповідно до початкової заявленої декларантом митної вартості та внесення грошової застави.

Протягом 80 днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг водій може надати додаткові документи для підтвердження спочатку заявленої митної вартості.

У митниці буде 5 днів, щоб визнати чи ні початкову митну вартість автомобіля. Якщо митниця не вкладеться в цей термін, то вважається, що декларант митну вартість автомобіля визначив правильно.

Раніше стало відомо, що в Україну незаконно ввезли близько 130 тисяч б/в автомобілів з Європи і США.