Що робити, якщо митниця збільшила вартість ввозимого автомобіля

Останнім часом в Україні при ввезенні автомобілів на іноземних номерах з Європи автомобілісти стикаються з митним шантажем, коли машину купили за однією ціною, а українська митниця піднімає ціну і вимагає доплатити митні платежі. Експерти громадської організації "АвтоЄвроСила" розповіли, як чинити в цьому випадку...

Що робити, якщо митниця збільшила вартість ввозимого автомобіля - today.ua

У таких ситуаціях брокери дуже часто радять автомобілістам нічого не робити, а просто доплатити митні платежі, говорячи, що інакше автомобіль не випустять із зони митного контролю.

Насправді у цій ситуації потрібно оформити автомобіль за статтею 35 Митного кодексу України. У цьому випадку оплачуються митні платежі, але з можливістю звернутися до суду та відсудити у митниці всі гроші. Крім того, митниці доведеться компенсувати автомобілісту гроші, які він витратив на суд та адвоката.

"АвтоЄвроСила" наголосила, що далеко не всі митні брокери погоджуються оформляти автомобіль за ст. 35 Митного кодексу. Більшість із них не хочуть сваритися з митницею. а деякі просто не вміють оформляти машини за ст. 35 Митного кодексу.

Експерти радять перед тим, як скористатися послугами митного брокера, дізнатися у нього, чи зможе він оформити автомобіль за ст. 35 Митного кодексу, якщо митниця раптом підніме його вартість, як це часто трапляється останнім часом.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що співробітники Координаційно-моніторингової митниці забрали на штрафмайданчик автомобіль BMW 540d XDRIVE 2020 випуску через те, що його намагалися ввезти в Україну за заниженою вартістю.