Що робити, якщо не згоден із завищеною митницею вартістю авто

Українцям обіцяють, що незабаром вони зможуть самостійно розмитнювати автомобілі через портал або додаток "Дія". Але поки що, як і раніше, за цією послугою потрібно звертатися на митницю. А митники часто завищують вартість автомобілів. Як бути, якщо не згоден із завищеною вартістю – розповіли юристи компанії "Дорожній адвокат".

Що робити, якщо не згоден із завищеною митницею вартістю авто - today.ua

Якщо декларант не погоджується з рішенням митниці про коригування заявленої митної вартості, він має звернутися до митників, щоб автомобіль випустили на дороги.

Для цього декларанту потрібно заплатити митні платежі відповідно до ціни, яку він спочатку заявив. Також потрібно заплатити грошову заставу – різницю між сумою митних платежів, нарахованою митницею та декларантом.

Зверніть увагу, що термін грошової застави не може перевищувати 90 днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг.

Але часу автовласник втрачати не повинен. Йому потрібно зібрати додаткові документи для того, щоб підтвердити первісну заявлену вартість машини. На це в нього є 80 днів.

Митниця повинна протягом 5 робочих днів розглянути додаткові документи та винести письмове рішення. Зверніть увагу, що рішення митниці має бути обґрунтоване.

Якщо митниця не прийме цих документів, то застава піде до бюджету держави. Якщо термін 5 днів митниця пропустила, то вважається, що декларант правильно визначив митну вартість.

Нагадаємо, раніше юрист розповів, у кого з порушників ПДР можуть конфіскувати автомобіль.