Нова пропозиція Кабміну щодо запровадження авансового платежу податку на прибуток, пов'язаного з ємністю резервуарного парку АЗС, призведе до того, що 75% операторів роздрібного паливного ринку підуть у "тінь", а бензин почнуть продавати каністрами біля доріг. Такий прогноз зробив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.
Введення в Україні авансового платежу податку на прибуток, обчислення якого залежатиме від ємності резервуарного парку АЗС, передбачає законопроєкт №11416.
Законопроєкт №11416, зареєстрований у Верховній Раді 18 липня 2024 року, передбачає підвищення деяких податків та зборів, а також запровадження нових податків та зборів. Ініціатором цього законопроєкту виступив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Тобто, це урядовий законопроєкт.
Кабмін хоче збільшити податки та збори й запровадити нові податки для того, щоб в умовах воєнного стану наповнити державний бюджет, щоб наша країна могла дати відсіч російським окупантам. Наразі цей документ перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
У законопроєкті №11416, зокрема, пропонується запровадити в Україні авансовий платіж податку на прибуток, обчислення якого залежатиме від ємності резервуарного парку АЗС. Іншими словами, Кабмін хоче обкласти податком усі резервуари на всіх АЗС.
Дмитро Леушкін стверджує, що це призведе одразу до кількох негативних наслідків. По-перше, власники АЗС виведуть з експлуатації щонайменше половину резервуарів на своїх заправках. Це негативно позначиться на можливостях зберігання палива.
По-друге, всі АЗС у сільській місцевості розоряться, оскільки вони не витримають такого фінансового навантаження. Тому автомобілістам, які мешкають у сільській місцевості, доведеться їздити до обласних центрів, щоб там заправляти машини.
По-третє, прогнозує експерт, приблизно 75% операторів роздрібного паливного ринку підуть у "тінь", а бензин почнуть продавати навіть не бочками, а каністрами біля доріг. Чому? Щоб не сплачувати податки.
По-четверте, 25% операторів паливного ринку, які працюватимуть офіційно, збільшать ціни приблизно на 2 грн за літр палива.
Нагадаємо, законопроєкт №11416 також передбачає введення військового збору у розмірі 15% при першій реєстрації автомобілів та при першій реєстрації вживаних автомобілів (тобто євроблях). Експерти прогнозують, що це теж негативно позначиться на українському автомобільному ринку, а Кабмін не отримає очікуваних надходжень до державного бюджету від підвищення податків та зборів й запровадження нових податків.
Раніше ми повідомили, що в Україні можуть запровадити військовий збір у 5% на всі операції з автомобілями.