В Україні бензин подорожчає на 10 грн, а дизель – на 7 грн: прогноз експерта на липень

Автор: Максимов Віталій

Якщо Кабмін з 1 липня 2023 року підніме податки на паливо на довоєнний рівень, то вартість бензину збільшиться приблизно на 10 гривень за літр, дизельного палива - на 7 грн за літр, а автогазу - на 3 гривні за літр. Такий прогноз зробив Директор енергетичних програм у Центрі Разумкова Володимир Омельченко.

В Україні бензин подорожчає на 10 грн, а дизель – на 7 грн: прогноз експерта на липень - today.ua

За його словами, ціни на пальне на стільки можуть збільшитись у тому випадку, якщо ціни на нафту на міжнародних ринках не зміняться. При цьому Омельченко підкреслив, що ціни на нафту на міжнародних ринках вже почали збільшуватися через те, що країни, які входять до організації ОПЕК, скоротили ліміт видобутку нафти на 1,6 млн барелів на добу. До якого рівня підвищуватимуться ціни на міжнародному ринку – поки не зрозуміло.

Нагадаємо, в Україні у березні 2022 року скасували акциз на паливо, а також знизили з 20% до 7% ПДВ на паливо. Це дозволило стабілізувати ціни та наповнити ринок бензином та дизельним паливом. Щоправда, голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев вважає, що скасування та зниження податків не вплинуло на ціни, а призвело лише до того, що деякі трейдери отримали необґрунтований прибуток.

У вересні 2022 року Кабмін повернув акциз на паливо, але не в повному обсязі від довоєнного рівня. Зараз акциз на бензин та дизельне паливо становить 100 євро за 1000 літрів, а на автогаз – 52 євро за 1000 літрів. ПДВ на пальне не підвищували. Він, як і раніше, 7%.

Популярні зараз

Українцям пропонують новий тариф на газ по 4 гривні за кубометр: що потрібно знати про таку ціну

Українців переводитимуть із централізованої на індивідуальну систему теплопостачання

Грошова допомога від ЮНІСЕФ: українці можуть отримати по 6600 грн на дитину та 3600 грн на дорослого

В Україні продають зубну пасту, яка може зашкодити зубам: з'явився список небажаної продукції

В Україні бензин подорожчає на 10 грн, а дизель – на 7 грн: прогноз експерта на липень

З 1 липня 2023 року Кабмін планує повернути податки на довоєнний рівень. У тому числі повернуться на довоєнний рівень акцизи на паливо та підвищиться ПДВ до 20%. Це, як прогнозують експерти, спричинить значне підвищення цін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі середня вартість бензину А-95 на українських АЗС становить 46,63 гривні за літр, а дизельного палива – 46,46 гривень за літр. Найдешевший бензин А-95 продають на заправках VST (42,90 грн/літр), а найдешевше дизельне паливо – на заправках Prime (43,50 грн/літр).

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві затримали шахрая, який продавав неіснуючі люксові автомобілі. Після отримання грошей він переставав виходити на зв'язок.