АЗС дозволили підняти ціни на бензин майже до 32 гривень

У найближчі дні серпня в Україні знову повинна збільшитися вартість бензину. Мінекономіки дало нові розрахунки середньої вартості палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

АЗС дозволили підняти ціни на бензин майже до 32 гривень - today.ua

Як правило, після підвищення максимальної ціни мережі АЗС піднімають свої роздрібні ціни.

Так, розрахункові ціни для бензину збільшилися з 26,64 до 26,86 гривень за літр. Значить, вартість бензину на АЗС не може перевищувати 31,86 гривень за літр.

Розрахункові ціни для дизельного палива трохи знизилися - з 22,25 до 22,24 гривень за літр. Це означає, що вартість ДП на українських заправках не повинна бути більше 29,24 гривень за літр.

В Україні вже три місяці діє державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо, але це не заважає АЗС час від часу переписувати цінники у бік підвищення. Міністерство економіки три рази в місяць встановлює максимальну ціну на паливо.

Тим часом, поки держава займається регулюванням цін на бензин і дизельне паливо, в Україні середня ціна на автогаз збільшилася до рекордної позначки - 16,89 гривень за літр. Деякі АЗС вже продають газ по 17,7 грн за літр. Експерти вважають, що це не межа.