Автотехнічна експертиза при ДТП не обов'язкова, - суд

У кримінальних справах по порушенню ПДР призначення автотехнічної експертизи - загальна практика. Однак, в деяких випадках її можна не призначати. До такого висновку у справі № 732/138/18 прийшов Верховний Суд України.

Автотехнічна експертиза при ДТП не обов'язкова, - суд  - today.ua

Водій в населеному пункті перевищив дозволену швидкість, не впорався з керуванням, виїхав на тротуар, збив пішохода, а потім врізався в дерево. В результаті загинули пішохід і пасажир автомобіля.

Суд першої інстанції засудив водія до 6 років позбавлення волі. Він з вироком не погодився і оскаржив його. В кінцевому підсумку справа потрапила до Верховного Суду.

Сторона захисту в своїй скарзі зазначала, що в матеріалах кримінальної справи немає автотехнічної експертизи, яка, наприклад, могла б встановити, що водій порушив ПДР.

ВС зазначив, що хоча призначення автотехнічної експертизи - загальна практика при з'ясуванні обставин ДТП, проте, це не обов'язково. У деяких випадках обставини ДТП можуть бути встановлені на підставі дослідження сукупності інших доказів.

Раніше суд прийшов до висновку, що штраф, винесений по радару TruCAM незаконний, якщо на фотографії не видно обличчя водія.