Автомобілі в Україні подорожчають через несподівану причину

В Україні найближчим часом можуть подорожчати автомобілі через те, що морський порт "Чорноморськ" значно збільшив вартість розвантаження. Про це повідомив голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко.

Автомобілі в Україні подорожчають через несподівану причину - today.ua

За його словами, якщо раніше вартість розвантаження одного автомобіля у порту "Чорноморськ" становила 18 доларів, то тепер – 47 доларів. Тобто, за розвантаження автомобіля в цьому порту тепер потрібно платити на 29 доларів більше, ніж раніше.

Але це ще не остаточна ціна. Адже треба ще заплатити 20% ПДВ. В результаті розвантаження однієї машини коштуватиме 59 доларів.

Крім того, у порту "Чорноморськ" з'явилася нова послуга за 20 доларів - "експедирування з виготовлення видаткового ордера на спеціалізованому поромному комплексі". Відмовитися від цієї послуги ніхто не може, тому що вона є обов'язковою. Деякі експерти стверджують, що насправді цей документ абсолютно не потрібний. Чому? Справа в тому, що його не використовують ні при розмитненні, ні в бухгалтерії.

Автомобілі в Україні подорожчають через несподівану причину

Назаренко вважає, що керівники морського порту "Чорноморськ", підвищуючи тарифи, користуються своїм монопольним становищем. Жоден інший морський порт України не може надавати послуги з розвантаження автомобілів із поромів. Назаренко сказав, що подасть відповідну скаргу до Антимонопольного комітету.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у 2022 році подорожчають автомобілі з Європи . Причина полягає в тому, що з 1 липня 2022 все нові автомобілі, які випускають в Євросоюзі, повинні оснащуватися автоматичною системою обмеження швидкості.