В Україні найближчими днями злетять ціни на автогаз: паливо коштуватиме дорожче 30 грн/л

Автор: Максимов Віталій

Наступного тижня (6-13 листопада) автогаз в Україні, швидше за все, досягне позначки 30 гривень за один літр і перевищить її. Такий прогноз зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

В Україні найближчими днями злетять ціни на автогаз: паливо коштуватиме дорожче 30 грн/л - today.ua

За його словами, паливо для автомобілів із ГБО збільшується в ціні по всій Україні з ринкових причин. Головна причина – черги на кордонах, нестача газовозів. Ще одна причина – підвищення закупівельних цін.

Тому Сергій Куюн очікує, що вже найближчими днями автогаз на українських АЗС коштуватиме понад 30 гривень. Але хороша новина для власників автомобілів із ГБО у тому, що автогазу в країні достатньо, його дефіциту не буде.

Слід зазначити, що у жовтні 2023 року автогаз в Україні подорожчав набагато більше, ніж бензин та дизельне паливо. Зокрема, минулого місяця скраплений газ на українських АЗС подорожчав у середньому на 2,50 грн за літр, бензин А-95 – на 40 копійок за літр, а ДП – на 58 копійок за літр.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

В Україні нині середня вартість автогазу складає 29,31 грн за літр. Найдешевше заправити автомобіль із ГБО можна у Сумській та Вінницькій областях. Там автогаз у середньому коштує 28,70 та 28,89 грн за літр відповідно.

Очікується, що найближчими днями польські перевізники почнуть блокувати два польські КПП на українському кордоні. Це, мабуть, призведе до того, що черги автомобілів, зокрема газовозів, на кордоні на виїзд ще більше збільшаться.

В Україні найближчими днями злетять ціни на автогаз: паливо коштуватиме дорожче 30 грн/л

Тим часом, на торгах Української енергетичної біржі останнім часом спостерігається ажіотажний попит на скраплений газ. Деякі трейдери вважають, що ціна на аукціонах збільшується неадекватно до ситуації з постачанням скрапленого газу.

У Європі ціни на скраплений газ останнім часом знизилися через низький попит на тлі теплої погоди. Також на стабілізацію цін впливає поновлення видобутку зрідженого газу в Норвегії та великі запаси, зроблені раніше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На якій позначці зупиниться ціна автогазу? Сергій Куюн вважає, що автогаз 6-13 листопада 2023 року досягне позначки в 30 грн за літр і перевищить її. Але він не прогнозує, до якої позначки підніметься ціна автогазу.

Нагадаємо, в Україні запропонували фіксувати пробіг автомобілів при їх кожній перереєстрації, щоби при продажу не скручували одометр.