Автофіксація порушень ПДР є неконституційною - НААУ

Система автофіксації порушень ПДР, яка діє на українських дорогах, не відповідає нормам Конституції України. Такої думки дотримується Національна Асоціація адвокатів України.

Автофіксація порушень ПДР є неконституційною - НААУ - today.ua

Свою позицію НААУ виклала для Конституційного Суду України, який зараз якраз розглядає законність системи автофіксації порушень ПДР за трьома конституційними скаргами громадян.

Зокрема, НААУ доводить, що система автофіксації порушень ПДР не відповідає статтям 55, 59, ч. 2 ст. 61, ч. 3 ст. 62 Конституції України.

Асоціація адвокатів України наводить переконливі аргументи, що камери автофіксації не відповідають нормам української конституції і, отже, від них потрібно відмовитися. Правда, у прихильників цих систем є свої, не менш переконливі аргументи.

Крапку в цьому питанні повинен поставити Конституційний Суд України. Коли це відбудеться? Можливо, рішення приймуть до кінця поточного року.

Нагадаємо, що камери автофіксації порушень ПДР з'явилися на українських дорогах в червні 2020 року. Певний ефект від них є. Так, наприклад, зменшилася смертність в ДТП. Правда, самих ДТП стало більше.

Раніше повідомлялося, що до 2024 року на українських дорогах встановлять 1,5 тисячі камер автофіксації порушень ПДР.