Акциз на пальне хочуть направити на потреби оборони України

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7669-1, який передбачає спрямування грошей, призначених на ремонт та будівництво доріг, на оборону. Про це свідчать дані сайту українського парламенту.

Акциз на пальне хочуть направити на потреби оборони України - today.ua

Законопроект №7669-1 – це альтернативний проект закону парламентському законопроекту №7669, який передбачає запровадження єдиного акцизу на бензин, дизельне паливо та автогаз у розмірі 100 євро за 1000 літрів. Уряд пропонує спрямовувати гроші, отримані від акцизу, на ремонт та відновлення доріг та мостів, пошкоджені внаслідок злочинних дій російських окупантів.

Наразі альтернативний законопроект перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань бюджету.

Акциз на пальне хочуть направити на потреби оборони України Нагадаємо, у березні 2022 року в Україні скасували акциз на паливо, завдяки чому вдалося знизити ціни на АЗС (приблизно на 10 гривень за літр). Очікувалося, що ця пільга діятиме до кінця війни, але у серпні Кабмін несподівано запропонував повернути частково акциз. Причому пропонується зробити акциз єдиним для всіх видів палива – 100 євро за 1000 літрів.

Передбачалося, що акциз на паливо запровадять із 1 вересня або з 1 жовтня 2022 року. Уряд стверджує, що запровадження цього податку не призведе до підвищення цін.

Раніше перший заступник міністра економіки Денис Кудін заявив, що в Україні повністю подолано паливну кризу.