Акциз на бензин та ДП можуть повернути вже у серпні – експерт

В Україні можуть знову запровадити акциз на бензин, дизельне паливо та автогаз вже у серпні 2022 року. Таку думку висловив директор компанії WOG Андрій Пивоварський.

Акциз на бензин та ДП можуть повернути вже у серпні – експерт - today.ua

За його словами, якщо в нашій країні знову введуть акциз на паливо, то тоді на АЗС вартість бензину А-95 збільшиться приблизно на 9,5 грн за літр, дизельного палива – на 6 грн/літр, а автогазу – на 1 грн/літр.

Пивоварський наголосив, що ціни на пальне можуть збільшитися не так сильно, якщо Кабмін запропонує встановити не такий високий акцизний податок, як було раніше.

Нагадаємо, в Україні скасували акциз та ПДВ на паливо у березні 2022 року. Таким чином вдалося наповнити ринок паливом, а також стримувати зростання цін під час воєнного стану.

Акциз на бензин та ДП можуть повернути вже у серпні – експерт Раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін із посиланням на власні джерела попередив, що Кабмін розглядає можливість повернення акцизу та ПДВ на пальне. Він вважає, що в цьому випадку дизель не коштуватиме понад 65 гривень за літр, а бензин – не більше ніж 60 грн за літр.

Побічно повернення податків на паливо підтвердив і Нацбанк України у своєму "Інфляційному звіті". У ньому йдеться про "необхідність повернення системи оподаткування палива на довоєнний рівень".

Нагадаємо, на Прикарпатті представники одного з благодійних фондів продавали автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ.