Адвокат пояснила, коли військові можуть реквізувати автомобіль

Автор: Максимов Віталій

Військове командування за умов війни з російськими окупантами може реквізувати автомобілі, що належать приватним особам. Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Юлія Лісова пояснила, коли військові можуть реквізувати машини…

Адвокат пояснила, коли військові можуть реквізувати автомобіль - today.ua

Рішення про примусове вилучення автомобіля під час війни приймає військове командування чи окремі його підрозділи за погодженням з органами місцевої влади. Але в районах, де точаться бої, таке рішення військове командування може приймати самостійно.

Примусове вилучення автомобіля засвідчується підписанням акта. У ньому має бути зазначено назву військового командування та органу місцевої влади, відомості про власника машини, відомості про підстави реквізиції, розмір виплаченої компенсації тощо.

До акта обов'язково має додаватися документ, що містить висновок про ринкову вартість автомобіля на дату оцінки. Оцінка провадиться суб'єктами оціночної діяльності або органами державної влади або органами місцевого самоврядування за погодженням з власником автомобіля. Розмір оцінки можна оскаржити у суді.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

Адвокат пояснила, коли військові можуть реквізувати автомобіль

Військовий стан не виправдовує будь-яку конфіскацію. Вона має бути викликана суспільною необхідністю. В іншому випадку передбачається кримінальна відповідальність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час війни РНБО контролює військове командування та органи виконавчої влади. Тому у разі потреби можна звернутися зі скаргою до цього органу. Також можна у суді оскаржити реквізицію автомобіля.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві поліція розпочала боротьбу з водіями-лихачами.