Today.ua

Київські адміністратори сервісних центрів МВС допомагали боржникам переоформлювати авто без сплати штрафів

У Києві правоохоронці викрили п'ятьох адміністраторів територіальних сервісних центрів МВС, які за грошову винагороду допомагали боржникам переоформлювати автомобілі без сплати штрафів. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

За даними досудового слідства, зловмисники діяли із 2022 року. Вони допомагали громадянам, внесеним до "Єдиного реєстру боржників", переоформлювати автомобілі на нових власників без сплати штрафів (переоформити автомобіль у цьому випадку можна законним способом лише після повної сплати штрафів). Для цього фігуранти вносили до бази дані автомобілістів з помилками. Навіщо? Таким чином з реєстрів отримували інформацію про те, що автомобілісти нібито не мають заборгованостей.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення та несанкціоновані дії з інформацією з реєстрів боржників). Фігурантам вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів за ч.1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі досудове слідство встановило, що на рахунку 5 фігурантів 35 злочинних епізодів незаконної перереєстрації автомобілів. Але злочинних епізодів може бути насправді більше. Досудове слідство триває. Встановлюються усі обставини злочинів.

Нагадаємо, влітку 2023 року МВС розпочало реформувати сервісні центри з метою зниження до мінімуму корупції. Зокрема, робляться спроби до мінімуму знизити корупцію при отриманні посвідчень водія. З цією метою МВС посилило контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Крім того, у 2023 році ввели адміністративну відповідальність (починаючи від штрафу) за порушення у процесі складання та прийому іспитів на отримання посвідчення водія.

Тим часом, у серпні 2024 року сервісні центри МВС почали видавати посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з додатковим захистом, щоб їх важче було підробити. У чому полягає додатковий захист? На захисному покритті бланків до голографічного зображення емблеми МВС додали спеціальне маркування, яке складається з трьох літер та шести цифр. А свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів у правому нижньому кутку додатково мають QR-код. З його допомогою можна онлайн перевірити легітимність інформації, яка внесена до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Раніше стало відомо, що у територіальних сервісних центрах МВС під час перереєстрації автомобілів перевірятимуть обличчя громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ