Today.ua

Названо 8 порушень ПДР, що розорять українських водіїв

В Україні деякі водії порушують ПДР практично щоразу, коли сідають за кермо. За кожне правопорушення передбачається адміністративна відповідальність, у тому числі грошовий штраф та позбавлення "прав". Сьогодні ми розповімо про те, які порушення ПДР можуть розорити українських водіїв.

1. Перевищення встановлених обмежень швидкості

За перевищення швидкості у населених пунктах більш ніж на 20-50 км/год штраф складає 340 гривень, а на більш ніж 50 км/год – 1 700 гривень. Це стаття 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таке порушення ПДР – одне з найчастіших в Україні.

2. Створення аварійної ситуації

Стаття 122 КУпАП за створення аварійної ситуації передбачає штраф у розмірі 1 445 гривень. Альтернатива – позбавлення посвідчення водія на строк від 6 місяців до 1 року.

3. Зупинення автомобіля на місцях для інвалідів

Стаття 122 КУпАП за зупинку автомобілів на місцях, призначених інвалідам, передбачає штраф у розмірі від 1 020 гривень до 1 700 гривень. Це правопорушення особливо часто було у великих містах нашої країни до війни.

4. Управління автомобілем без посвідчення водія

Стаття 126 КУпАП за керування автомобілем без посвідчення водія передбачає штраф. Розмір штрафу – 3 400 гривень.

5. Залишення місця ДТП

За втечу з місця ДТП українське законодавство передбачає штраф у розмірі 3400 гривень.

6. Управління євробляхою, у якої порушено термін ввезення

Українськими дорогами, як і раніше, їздять багато автомобілів на іноземних номерах, які знаходяться в Україні з порушенням терміну ввезення. Стаття 121 КУпАП за таке правопорушення передбачає штраф у 8 500 гривень.

При повторному такому правопорушенні протягом одного року штраф складає 17 000 гривень з позбавленням посвідчення водія на 1 рік. Можуть застосувати оплатне вилучення автомобіля.

7. Управління автомобілем особою, яка позбавлена посвідчення водія

Стаття 126 КУпАП за таке правопорушення передбачає штраф у 20 400 гривень. При повторному правопорушенні протягом одного року штраф складає 40 800 гривень із тривалим позбавленням "прав". При цьому може бути застосовано оплатне вилучення транспортного засобу.

8. Управління автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння

Стаття 130 КУпАП за керування автомобілем у стані сп'яніння передбачає штраф у 17 000 гривень. Водій також 1 рік не має права сідати за кермо.

При повторному такому правопорушенні протягом одного року штраф складає 34 000 гривень з позбавленням посвідчення водія на 3 роки з оплатним вилученням авто або арештом на 10 діб.

Якщо протягом одного року втретє вчинено таке правопорушення, то штраф збільшується до 51 000 гривень з позбавленням посвідчення водія на 10 років та конфіскацією автомобіля.

Раніше українцям розповіли, скільки восени 2022 року коштуватиме паливо на АЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ