Водіїв зобов'яжуть встановлювати новий розпізнавальний знак на авто

Автор: Максимов Віталій

З 27 квітня 2024 року автошколи та сервісні центри МВС почнуть міняти на автомобілях для практичного іспиту знак "У" на "Н". З цієї дати набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, які вже вніс Кабмін.

Водіїв зобов'яжуть встановлювати новий розпізнавальний знак на авто - today.ua

Кабмін ще 7 жовтня 2023 року ухвалив постанову №1128, згідно з якою автомобілі для практичного іспиту, а також автомобілі, на яких навчаються кандидати у водії, повинні мати позначення "Н", а не "У", як раніше. Кабінет міністрів виходив із того, що в українській мові немає слова "Учбовий", але є слово "Навчальний".

Нагадаємо, у 2023 році МВС провело реформу сервісних центрів МВС, а також посилило контроль за теоретичним та практичним іспитами на отримання посвідчення водія. Крім того, наприкінці 2023 року українцям, які хочуть стати водіями, дозволили самостійно готуватися до теоретичного іспиту. Але також можна вивчати теорію і в автошколі, як і раніше. Кому як зручніше. Практична підготовка майбутніх водіїв, як і раніше, проводиться тільки в автошколах.

Якщо кандидат у водії хоче отримати посвідчення водія категорії В, то йому в автошколі потрібно 64 години вивчати теорію. Тривалість одного заняття з теоретичної підготовки в автошколі – 45 хвилин. Практична підготовка в автошколі для автомобілів з механічною коробкою передач складає 40 годин, а для автомобілів з автоматичною коробкою передач – 38 годин. Тривалість одного практичного заняття – 60 хвилин.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

У територіальних сервісних центрах МВС усі автомобілі для практичного іспиту мають бути обладнані відеосистемою зі звукозаписом. Відеокамери повинні контролювати всі рухи рук та ніг кандидата у водії та екзаменатора. Крім того, всі класи для теоретичного іспиту повинні мати чотири відеокамери для контролю за всім приміщенням.

Водіїв зобов'яжуть встановлювати новий розпізнавальний знак на авто

МВС також планує скоротити час очікування на складання практичного іспиту на отримання посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС. Наразі українцям, які хочуть отримати посвідчення водія, доводиться з моменту запису до проведення практичного іспиту в сервісному центрі МВС чекати в середньому приблизно 2 тижні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Максимально знизити час очікування практичного іспиту на отримання посвідчення водія хочуть шляхом цифровізації послуг сервісних центрів МВС, збільшення кількості екзаменаційних автомобілів та створенням екзаменаційних хабів.

Нагадаємо, раніше у Харкові суд через алкотестер виправдав водія Maserati Levante, який мав перевищення алкоголю в крові.