130 км/год: перший автобан в Україні почнуть будувати у 2022 році

У 2022 році в Україні почнуть будувати перший автобан, який перебуватиме в концесії у приватного інвестора. Про це на засіданні уряду повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

130 км/год: перший автобан в Україні почнуть будувати у 2022 році - today.ua

Йдеться про автотрасу "Краковець – Броди – Рівне". Довжина цієї траси становитиме 280 кілометрів.

Водії цим автобаном зможуть їздити зі швидкістю 130 км/год. Час проїзду маршруту, згідно з прогнозом, становитиме 2,5 години. Зараз від Рівно до польського кордону автомобілі проїжджають за 4 години та 20 хвилин.

За словами Кубракова, перший у нашій країні автобан буде збудовано у три етапи. Його будівництво розпочнеться вже у 2022 році.

На якому етапі є реалізація цього проекту? На даний момент за маршрутом майбутнього автобану завершили збирати всю необхідну інформацію. Фахівці зробили виміри інтенсивності руху. Є три варіанти проходження траси.

Водіям за проїзд концесійним автобаном платити не треба буде. З інвестором поступово розраховуватиметься держава. Але в Україні планують збудувати й автобани, за проїзд по яким водіям таки доведеться заплатити. Орієнтовна ціна – 75 гривень за 100 кілометрів.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав "економічним злочином" проти держави те, що за 30 років незалежності в Україні досі не з’явився жоден автобан.