10 євробляхерів вже безкоштовно віддали свої автомобілі державі

В Україні вже понад 10 євробляхерів відмовилися від своїх автомобілів на користь держави, оскільки не можуть їх розмитнити, але не хочуть бути оштрафованими на 170 тисяч гривень за порушення терміну ввезення. Про це розповіла громадська організація "АвтоЄвроСила".

10 євробляхерів вже безкоштовно віддали свої автомобілі державі - today.ua

У повідомленні уточнюється, що державі передають переважно мікроавтобуси (буси), які не можна розмитнити під час пільгового періоду розмитнення, чий другий етап закінчується 8 лютого 2022 року.

Здебільшого українці передають автомобілі на іноземних номерах у військові частини.

Наразі існує два законні способи вирішити проблему з євробляхою, якщо немає можливості її розмитнити чи вивезти з України. Перший – перевести у митний режим "відмова на користь держави". Другий законний спосіб позбавиться автомобіля на іноземній реєстрації, який знищено, пошкоджено в ДТП або вкрадено – закінчити митний режим транзит, тимчасового ввезення.

Якщо здати євробляху на розбирання, то штрафу у 170 тисяч гривень не уникнути. У митній базі є вся інформація (паспорт, прописка) про людей, які ввозили автомобілі у митному режимі транзит чи тимчасове ввезення.

Нагадаємо, раніше ми докладно розповіли про те, хто до 8 лютого 2022 року може скористатися пільговим розмитненням автомобілів на іноземній реєстрації і які для цього потрібні документи.