Поліцейським не дозволили безпричинно зупиняти автомобілі

На сьогоднішній день стаття 35 закону "Про Національну Поліцію" передбачає 10 вичерпних пунктів за якими поліцейський має право зупинити автомобіль. І серед них немає: понюхати, перевірити стан водія на предмет сп'яніння або перевірити документи. Однак поліція всіляко бажає розширити свої повноваження в частині причин зупинки автомобілів.

Поліцейським не дозволили безпричинно зупиняти автомобілі - today.ua

Так у Верховній Раді більшістю голосів був прийнятий в першому читанні законопроект 2695 в якому законодавці пропонували розширити права поліцейських і додати наступну причину для зупинки: "Поліцейський може зупиняти транспортні засоби в разі, якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння ... ". У разі підписання закону, працівникам поліції надавалося законне право зупинки будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду на стан сп'яніння.

На щастя автомобілістів, здоровий глузд узяв гору і на засіданні профільного комітету Верховної Ради дана норма з закону була виключена. Таким чином навіть якщо депутати остаточно проголосують за Закон № 2695, причини зупинки залишаться колишніми.

МВС цього разу не змогло пролобіювати розширення повноважень своїх співробітників.

  • ТЕГИ